tel.
+48 22 511-19-99
e-mail polixel@polixel.pl

Kontakt

Monitoring Transakcji Bankomatowych

-A A +A
System M3S-ATM jest nowoczesnym, specjalizowanym rozwiązaniem w dziedzinie monitorowania przebiegu transakcji bankomatowych. Firma Polixel proponuje kompleksowe zabezpieczenie sieci bankomatowych w postaci dedykowanych rejestratorów oraz platformy do zarządzania systemem i monitorowania jego pracy.

Cyfrowe rejestratory wideo M3S-Em, małych rozmiarów urządzenia, które łatwo zamontować wewnątrz każdego typu bankomatu, zapisują obraz z kamer oraz dane dokumentujące przebieg transakcji.
Centralna Stacja Monitoringu natomiast, to serwer, który stale monitoruje działanie rejestratorów w sieci a jego oprogramowanie pozwala uprawnionym użytkownikom systemu korzystając z przeglądarki internetowej wyszukiwać transakcje oraz wyświetlać zarejestrowany obraz wideo.
 
Rejestrator M3S-Em jest urządzeniem, do którego można podłączyć do czterech kamer zainstalowanych wewnątrz bankomatu lub w jego otoczeniu.
Mogą być to typowe kamery CCTV zamontowane w standardowe miejsca przewidzianych przez producenta bankomatu jak i kamery dyskretne, instalowane w miejscach nietypowych, w celu utrudnienia ich lokalizacji.
Jedna z kamer ustawiona jest tak aby zarejestrowana została twarz osoby realizującej transakcję.
Inne kamery mogą obserwować wejście czytnika kart oraz wyjście z dyspensera, z którego klient odbiera gotówkę.
Rejestrator dzięki połączeniu z szyną danych bankomatu pozyskuje dane dotyczące realizowanych transakcji, a także otrzymuje informacje o włożeniu karty do czytnika, wypłacie pieniędzy lub ewentualnym zdeponowaniu nieodebranej gotówki w kasecie zrzutów.
Każda z tych informacji może być traktowana jako zdarzenie uruchamiające rejestrację.
Funkcja nagrywania prealarmowego dodatkowo zapewnia to, że klient zostanie zarejestrowany już w momencie podchodzenia do bankomatu, jeszcze przed włożeniem karty do czytnika.
Dla każdego zdarzenia można określić liczbę nagrywanych klatek obrazu przed oraz po jego wystąpieniem.
Dzięki nagrywaniu inicjowanemu przez zdarzenia, M3S-Em bardzo efektywnie wykorzystuje przestrzeń dyskową.

 

Projekt i wykonanie MakNet